Ապրիլի 28-ին եւ 29-ին Երեւանում կայացավ հեծանվահրապարակի մրցաշրջանի բացումը: Մոտ 40 հեծանվորդներ մրցեցին խմբակային վազք` դուրս գալով եւ խմբակային վազք` միավորներով մրցաձեւերում: Մրցաշարն անցկացվեց երկու տարիքային խմբով` պատանիներ եւ երիտասարդներ: Երիտասարդների հետ մրցեցին նաեւ մեծահասակները:
Մրցանակային տեղեր զբաղեցրին.
Երիտասարդներ. խմբակային վազք` միավորներով. Ռոբերտ Խաչատրյան, Տարոն Նիկողոսյան, Նիկոլայ Գասպարյան
Խմբակային վազք` դուրս գալով. Ռոբերտ Խաչատրյան, Լեւոն Լավչյան, Տարոն Նիկողոսյան
Պատանիներ. խմբակային վազք` միավորներով. Ամու Ասուբով, Հովհաննես Երանոսյան, Հենրի Երանոսյան
Խմբակային վազք` դուրս գալով. Ամու Ասուբով, Հովհաննես Երանոսյան, Հենրի Երանոսյան:
Հեծանվասպորտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ տարեցտարի մարզիկները բարելավում են իրենց արդյունքները.
«Գոհացնող է, որ քայլ առ քայլ մոտենում ենք մեր կարեւոր նպատակներին: Երիտասարդներն ու մեծահասակներն այս տարի պետք է մասնակցեն Եվրոպայի առաջնություններին, իսկ պատանիները` եվրոպական օլիմպիական փառատոնին»,- ասաց Արմեն Գյոզալյանը:

28-29 апреля в Ереване состоялось открытие сезона на велотреке. Около 40 велосипедистов соревновались в групповых гонках на выбывание и по очкам. Соревнование прошло в двух возрастных группах - юноши и юниоры. Вместе с юниорами состязались также взрослые.
Юниоры. Групповая гонка по очкам: Роберт Хачатрян, Тарон Никогосян, Николай Гаспарян
Групповая гонка на выбывание: Роберт Хачатрян, Левон Лавчян, Тарон Никогосян
Юноши. Групповая гонка по очкам: Аму Асубов, Оганес Ераносян, Генри Ераносян
Групповая гонка на выбывание: Аму Асубов, Оганес Ераносян, Генри Ераносян.
Главный тренер сборной Армении по велоспорту Армен Гезалян в беседе с пресс-службой НОКА отметил, что из года в год спортсмены улучшают свои результаты:
"Радует, что шаг за шагом приближаемся к нашим важным целям. Юниоры и взрослые в этом году должны участвовать в чемпионатах Европы, а юноши - в Европейском олимпийском фестивале", - сказал Армен Гезалян.