Ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանի (98 կգ) մասնակցությունը հաստատվել է: Այս մասին այսօր ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը:
Ալեքսանյանը մարզումների ընթացքում վնասել էր ծունկը, այդ պատճառով մինչեւ այսօր նրա մասնակցությունը հարցականի տակ էր:
Այժմ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը մարզվում է բելառուսական Ստայկիում: Մեր թիմը մրցավայր կմեկնի մայիսի 4-ին:
Ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կայանալու մայիսի 2-7-ը: Հունահռոմեական ոճի ըմբիշները մրցելու են մայիսի 5-7-ը:

Участие в чемпионате Европы по борьбе олимпийского чемпиона Артура Алексаняна подтверждено. Об этом пресс-службе НОКА сегодня сообщил главный тренер национальной сборной Левон Джулфалакян.
Алексанян в ходе тренировок повредил колено, из-за чего его участие до сегодняшнего дня было под вопросом.
Сейчас сборная по греко-римской борьбе тренируется в белорусских Стайках. Наша команда отправится к месту проведения соревнований 4 мая.
Чемпионат Европы по борьбе пройдет со 2 по 7 мая. Борцы греко-римского стиля выйдут на ковер 5-7 мая.