Ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ եւ ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը ՀԱՕԿ լրատվականին տեղեկացրեց, որ հավաքին հրավիրված էին 10 մեծահասակներ եւ 11 պատանիներ:
«Մարզումներն անցկացնում էինք համատեղ: Մեծահասակները նախապատրաստվում են ապրիլի 1-9-ը Խորվաթիայի Սպլիտ քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը, պատանիները՝ նույն ժամանակահատվածում Թաիլանդում նշանակված այդ տարիքային խմբի աշխարհի առաջնությանը», - ասաց նա:
Մարզիչները ծաղկաձորյան հավաքում հիմնական ուշադրություն դարձրել են մարզիկների տեխնիկական եւ արագաուժային որակներին: Երկու հավաքականներն էլ համատեղ հաջորդ հավաքը կշարունակեն մարտի 6-ից՝ Աբովյան քաղաքում:
Մեծահասակների հավաքականը Եվրոպայի առաջնություն մեկնելու է Փաշիկ Ալավերդյանի գլխավորությամբ, իսկ պատանիների հավաքականը՝ Էդիկ Կիզողյանի:

Главный тренер национальной сборной и генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Армении Пашик Алавердян сообщил пресс-службе НОК РА, что на сбор были приглашены 10 взрослых и 11 юных спортсменов.
"Проводились совместные тренировки. Взрослые готовятся к чемпионату Европы, который пройдет с 1 по 9 апреля в хорватском Сплите. Юноши в этот же период в Таиланде примут участие в чемпионате мира этой возрастной группы", - сказал наставник.
На сборе в Цахкадзоре тренеры основное внимание уделяли техническим и скоростно-силовым качествам спортсменов. Следующий совместный сбор двух сборных команда начнется 6 марта в Абовяне.
Национальная сборная отправится на чемпионат Европы под руководством Пашика Алавердяна, а юношескую сборную возглавит Эдик Кизогян.