Ծանրամարտի` Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ Սոնա Պողոսյանը գոհ է Օլիմպիական խաղերում իր ցույց տված արդյունքից, սակայն լարվածություն զգացել է։
«Մի փոքր լարվածություն ունեի, այդ իսկ պատճառով կորցրեցի պոկում վարժության երրորդ մոտեցումը՝ 100 կգ։ Առավել վստահ էի հրում վարժությունում։ Մարզումների ժամանակ բարձրացրել էի 125 կգ և վստահություն ունեի։ Ուրախ եմ և վստահություն ձեռք բերեցի, որ մասնակցում եմ մեծահասակների Օլիմպիական խաղերին։ Եվրոպայի առաջնությունում ինձ հաջողվեց պոկել 102 կգ և հրել 125 կգ»,- շեշտեց Պողոսյանը։

Член женской сборной Армении по тяжелой атлетике Сона Погосян довольна своим результатом, показанным на Олимпийских играх, однако чувствовала напряжение.
«Я была немного напряжена, поэтому потеряла 3-й подход в рывке -100 кг. Я чувствовала себя увереннее в толчке. Я поднимала во время тренировок 125 кг, и поэтому чувствовала уверенность. Я рада тому, что принимаю участие во взрослых Олимпийских играх, и это придает мне уверенности. На чемпионате Европы мне удалось поднять в рывке 102 кг, а в толчке – 125 кг»,-отметила Погосян.
В подгруппе В среди женщин весовой категории 75 кг Сона Погосян набрала в сумме двоеборья 223 кг и заняла 3-е место.