Ծանրամարտի կանանց հավաքականը շարունակում է ծաղկաձորյան հավաքը
«Հիմնականում նախապատրաստվում ենք Օլիմպիական խաղերին: Կան նաև երիտասարդները, ովքեր նախապատրաստվում են երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը: Մտածում ենք, եթե Սոնա Պողոսյանը և Արփինե Դալալյանը պատրաստ լինեն, ապա կփորձենք պայքարել բարձր հորիզոնականների և ինչու ոչ մեդալների համար»,-շեշտեց ծանրամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:
Ծանրորդների ուսումնամարզական հավաքը մեկնարկել էր մայիսի 16-ին և կեզրափակվի հունիսի 4-ին: Հավաքին մասնակցում են մեծահասակների, երիտասարդների և պատանիների հավաքականների անդամները:

Женская сборная Армении по тяжелой атлетике продолжает сбор в Цахкадзоре.
«В основном, мы готовимся к Олимпийским играм. Здесь находятся также молодые спортсмены, которые готовятся к чемпионату мира среди молодежи. Мы думаем, что если Сона Погосян и Арпине Далалян будут готовы, то попробуем поборться за высокие строчки и даже за медали»,-отметил главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян.
Учебно-тренировочный сбор тяжелоатлетов стартовал 16-го мая и завершится 4-го июня. В сборе принимают участие члены взрослой, молодежной и юношеской сборных.