Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն Գոռ Մինասյանի կարծիքով այս առաջնությունից հետո դեռ շատ աշխատելու տեղ կա:
«Եվրոպայի այս առաջնությունում ինձ հաջողվեց բարելավել անձնական արդյունքս: Կարողացա 5 կգ ավել բարձրացնել, քանի Հյուսթոնում կայացած աշխարհի առաջնությունում էր: Հրում վարժության առաջին անհաջող մոտեցումս կապված էր տեխնիկական սխալների հետ: Կարևորը մարզիչները գոհ են այս արդյունքից: Իհարկե, ես էլ եմ գոհ: Այստեղ գրանցած արդյունքներով չեն կարող մեդալների համար պայքարել Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում: Կարծում եմ մոտ 10 ավել կիլոգրամներ են պետք մեդալներ նվաճելու համար»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Մինասյանը:
Պոկում վարժությունում Գոռ Մինասյանը բարձրացրեց բոլոր կիլոգրամները: Նախ` 195 կգ, հետո՝ 200 կգ և վերջում էլ 205 կգ: Այս ձևում Մինասյանը առաջին տեղը զիջեց միայն վրացի մարզիկին և դարձավ փոքր արծաթե մեդալակիր:
Հրում վարժությունում հայ ծանրորդը հանեց 231 կգ և 237 կգ և միայն 4-րդ տեղոմ էր: Երկամարտի 442 կգ արդյունքով Գոռ Մինասյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն:

European silver medalist Gor Minasyan thinks that there is much to do after the Championships.
“At these European Championships I managed to improve my personal result. I could lift 5kg more than at the World Championship in Houston. My failure in the first attempt of the clean and jerk was related with technical mistakes. The most important is that the coaches are pleased with this result. Of course, I’m pleased, too. But with this result I cannot compete at the Rio Olympics, I need 10 more kilos to capture a medal”, Minasyan said to ANOC press service.
In the snatch Gor Minasyan lifted 195kg, 200kg and 205kg in all three attempts. In this exercise Minasyan conceded the first place only to a Georgian athlete and won a small silver medal.
In the clean and jerk the Armenian weightlifter lifted 231kg and 237kg and came in fourth. Gor Minasyan became a silver medalist with a total result of 442kg.