Կանանց 71-րդ առաջնության չեմպիոն Մարիա Գևորգյանը 9 հնարավորից հավաքեց 8,5 միավոր: Վերջին տուրում հաղթանակներ տոնեցին Արմինե Բաբայանը և Նարինե Գասպարյանը: Ոչ-ոքի է գրանցվել Աննա Հայրապետյան-Սիրանուշ Ղուկասյան և Աննա Սարգսյան-Արփինե Գրիգորյան պարտիաները:
Տղամարդկանց մրցաշարում կայացան 8-րդ տուրի պարտիաները: Հաղթանակ տոնեցին Նորայր Թորոսյանը, Կարեն Գրիգորյանը և Սամվել Տեր-Սահակյանը: Ոչ-ոքի ավարտվեցին Արման Փաշիկյան-Մանուել Պետրոսյան, Զավեն Անդրիասյան-Տիգրան Պետրոսյան, Հովհաննես Գաբուզյան-Ռոբերտ Հովհաննիսյան պարտիաները:
Տղամարդկանց մրցաշարի առաջատարը 6,5 միավորով Զավեն Անդրիասյանն է: 6 միավոր ունի Ռոբերտ Հովհաննիսյանը: Առաջնության ավարտին մնացել է 3 տուր:

Победительница 71-го чемпионата среди женщин Мария Геворгян набрала 8,5 очков из 9-и возможных и стала чемпионкой Армении. В последнем туре победы отпраздновали Армине Бабаян и Нарине Гаспарян. Партии Анна Айрапетян-Сирануш Гукасян и Анна Саркисян-Арпине Григорян завершились вничью.
В мужском турнире состоялись партии 8-го тура. Победы отпраздновали: Норайр Торосян, Карен Григорян и Самвел Тер-Саакян. Вничью завершились партии: Арман Пашикян-Мануэл Петросян, Завен Андриасян-Тигран Петросян и Оганес Габузян-Роберт Оганесян.
В мужском турнире лидирует Завен Андриасян, набравший 6,5 очков. 6 очков у Роберта Оганесяна. До завершения чемпионата осталось 3 тура.