Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությունում հոկտեմբերի 30-ին կանցկացվի 6-րդ տուրը, որտեղ Հայաստանի հավաքականը կխաղա Սլովենիայի հետ:
Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես կգան Լևոն Արոնյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Հրանտ Մելքումյանն ու Հայկ Մարտիրոսյանը:
Նախորդ 5 տուրերում Հայաստանի հավաքականը հաղթել է Նորվեգիային, Խորվաթիային ու Չեխիային, ոչ ոքի խաղացել Ուկրաինայի հետ, պարտվել Ռուսաստանին և 7 միավորով բաժանում է 5-8-րդ տեղերը:
Կանանց Հայաստանի հավաքականը կմրցի Լատվիայի հետ: Հանդես կգան Լիլիթ Մկրտչյանը, Սիրանուշ Ղուկասյանը, Էլինա Դանիելյանը և Մարիա Գևորգյանը:

14:29 - 30 Oct, 2019
On 30 October in round 6 of the European Team Chess Championship the Armenia team will play with Slovenia.
Levon Aronyan, Gabriel Sargsyan, Hrant Melkumyan and Hayk Martirosyan will perform in the Armenia team.
In the previous 5 rounds the Armenia team won Norway, Croatia and the Czech Republic, played a draw with Ukraine, lost to Russia and now shares the 5-8 places with 7 points.
The Armenia women’s team with its members Lilit Mkrtchyan, Siranush Ghukasyan, Elina Danielyan and Maria Gevorgyan will compete with Latvia.