ՖԻԲԱ-Եվրոպան հրապարակել է այն քաղաքների ցանկը, որոնք ընդունելու են Եվրոպայի 2016 թվականի առաջնությունները:
Տղամարդկանց Հայաստանի ազգային հավաքականը 2016 թվականի ամռանը կուղևորվի Մոլդովա, որտեղ կկայանա Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունը: Հանդիպումները կկայանան մայրաքաղաք Քիշինևում: Ժամկետները դեռ հստակեցվում են:
Տղամարդկանց Եվրոպայի մինչև 20 տարեկանների B դիվիզիոնի առաջնությունը, որին մասնակցելու է նաև Հայաստանը, կկայանա Հունաստանի Հալկիդա քաղաքում: Երիտասարդ բասկետբոլիստները կմրցեն հուլիսի 15-ից 24-ը:
Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականը 2016 թվականի հուլիսին կմեկնի Կիպրոս, որտեղ կկայանա Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունը: Հանդիպումները կկայանան Նիկոսիայում և Լիմասոլում: Ժամկետները դեռ հստակեցվում են:
Կանանց Հայաստանի մինչև 18 տարեկանների հավաքականը գալիք տարվա հուլիսին կուղևորվի Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսի, որտեղ կկայանա Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունը: Ժամկետները դեռ հստակեցվում են:

ФИБА-Европа опубликовала список городов, которые примут чемпионаты Европы 2016-го года.
Национальная мужская сборная Армении отправится в Молдову летом 2016-го года, где состоится чемпионат малых стран Европы. Встречи состоятся в столице Молдовы Кишиневе. Сроки пока уточняются.
Чемпионат Европы среди мужчин до 20-и лет дивизиона B, в котором принимает участие также Армения, состоится в греческом городе Халкида с 15-го по 24-е июля.
Сборная Армении до 16-и лет отправится на Кипр в июле 2016-го года, где состоится чемпионат Европы дивизиона C. Встречи пройдут в Никосии и Лимассоле. Сроки пока уточняются.
Женская сборная Армении до 18-и лет отправится в столицу Грузии Тбилиси в июле будущего года, где состоится чемпионат Европы дивизиона C. Сроки пока уточняются.