Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիան պատանեկան հավաքականում ընդգրկել է նոր պարային զույգ։ Էդվարդ Տեր-Գազարյանն այսուհետ հանդես կգա Ալինա Մեֆեդովայի հետ։ Այդ նպատակով Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիան պայմանավորվածություն է ձեռք բերել Ալեքսանդր Ժուլինի ակադեմիայի հետ՝ մարզելու նորաստեղծ զույգին։
Զույգի գլխավոր մարզիչն է Ալեքսանդր Ժուլինը: Մարզչական անձնակազմում են նաև Պետր Դուրնևը, Ալեքսեյ Սիտնիկովը, Ջուլիա Զլոբինան:
Զույգի ցուցադրական ելույթին հնարավոր կլինի հետևել Երևանի գեղասահքի և հոկեյի դպրոցում անցկացվող ամանորյա միջոցառման ժամանակ։

Федерация фигурного катания Армении включила новую танцевальную пару в состав юношеской сборной. Отныне Эдвард Тер-Газарян будет выступать с Алиной Мефедовой. С этой целью федерация фигурного катания Армении достигла соглашения с Академией Александра Жулина о тренировке новосозданной пары.
Главным тренером пары станет Александр Жулин. В тренерский состав входят также: Петр Дурнев, Алексей Ситников и Юлия Злобина.
Показательное выступление пары можно будет увидеть на новогоднем мероприятии в Ереванской школе фигурного катания и хоккея.