Մեկնարկում է վոլեյբոլի Հայաստանի կանանց և տղամարդկանց գավաթի խաղարկությունը: Տղամարդկանց պայքարում կմրցեն 6 թիմեր՝ ՖԻՄԱ, «Ստեփանակերտ», «Դինամո Նոր-նորք», «Արաբկիր», «Բժշկական համալսարան» և «Գյումրի»: Թիմերը կբաժանվեն երկու ենթախմբի: Գավաթի խաղարկության վերջին օրը գավաթի համար մրցեն ենթախմբերի առաջատարները:
Աղջիկների գավաթի խաղարկությանը կմասնակցեն 4 թիմ՝«Նժդեհ», «ԽՄՕՄՄ», «Վան» և «Տնտեսագիտական համալսարան», իսկ հաղթողը կորոշվի շրջանաձև համակարգով: «Գավաթի խաղարկությունն անցկացնում ենք ավելի շատ վոլեյբոլիստներիի զբաղվածություն ապահովելու համար: Խաղարկությունը կարևոր է նաև նոր մրցաշրջանին նախապատրաստվելու համար»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Կարեն Ասմարյանը:
Վոլեյբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկությունը մեկնարկում է դեկտեմբերի 11-ին և կեզրափակվի դեկտեմբերի 13-ին:

The Armenian men’s and women’s Volleyball Cup kicks off. Among men 6 teams will compete: FIMA, “Dinamo Nor Nork”, “Arabkir”, “Medical University” and “ Gyumri”. The teams will be divided into two subgroups. On the last day of the Cup the leaders of the subgroups will compete.
And there will be 4 women’s teams: “Nzhdeh”, “XMOMM”, “Van” and “University of Economics”. The winner will be determined though a circular system. “The Cup is held more for creating activity for volleyball players and it will also be beneficial for the new season” Karen Asmaryan said to ANOC.