Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականները նոր մարզիչներ ունեն
Բռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Գևորգյանը նախապես հրավիրված մարզչական շտաբի ժողովից հետո, լրագրողներին ներկայացրեց հավաքականների նոր մարզիչներին:
«Հավաքական բոլոր թիմերում տեղի ունեցավ մարզիչների փոփոխություն: Սա ամենևին չի նշանակաում, որ նախորդ մարզիչներն իրենց չեն արդարացրել: Մեծահասակների հավաքականը կգլխավորի Կարեն Աղամալյանը, նրան կօգնի պատանիների հավաքականի մարզիչ Արման Հարությունյանը: Երիտասարդական հավաքականը կգլխավորի Վազգեն Բադալյանը, իմիջայլոց մեր վեջրին ժամանակների լավագույն արդյունքները գրանցվել են հենց նրա ժամանակ, երբ նա գլխավորում էր երիտասարդական հավաքականը: Երիտասարդական և պատանեկան հավաքականների գլխավոր մարզիչները չեն ունենա նշանակված օգնող մարզիչներ, նրանք կորոշեն, թե տվյալ պահին ում հետ կցանկանան աշխատել: Ավագ պատանիների հավաքականը կգլխավորի Ֆեդյա Ալեքսանյանը: Կրտսեր պատանիների հավաքականը՝ Արշավիր Գրիգորյանը: Նա պատանեկան Օլիմպիական խաղերի մրցանակակիր Նարեկ Մանասյանի անձնական մարզիչն է: Ընդհանուր ֆիզիկական պատրաստվածության մարզիչը կլինի Ռաֆայել Մեհրաբյանը, ով կաշխատի բոլոր տարիքայինների հավաքականների հետ: Բռնցքամարտի տեսության մասով կաշխատի Ալեքսանդր Սարգսյանը: Կանանց հավաքականը կշարունակի գլխավորել Հարություն Նազարյանը»,- նշեց Գևորգյանը:
Հայաստանի հավաքականի արդեն նախկին գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը մնացել է մարզչական խորհրդում: Նա Հայաստանը կներկայացնի ԱԻԲԱ-ում:

Президент федерации бокса Армении Артур Геворгян представил журналистам новых тренеров сборных после собрания тренерского штаба.
«Во всех сборных командах произошла смена тренеров. Это абсолютно не означает, что предыдущие тренеры себя не оправдали. Взрослую сборную возглавит Карен Агамалян, помогать ему будет тренер юношеской сборной Арман Арутюнян. Молодежную сборную возглавит Вазген Бадалян. Кстати, наши лучшие результаты в последнее время были зафиксированы, когда он был во главе молодежной сборной. Главные тренеры молодежной и юношеской сборных не будут иметь назначенных помошников, они сами будут решать с кем хотят работать в данный момент. Старшую юношескую сборную возглавит Федя Алексанян, а младшую - Аршавир Григорян, который является личным тренером призера юношеских Олимпийских игр Нарека Манасяна. Тренером по общей физической подготовке во всех возрастных группах станет Рафаэль Меграбян. По части теории бокса будет работать Александр Саркисян. Главным тренером женской сборной останется Арутюн Назарян»,-отметил Геворгян.
Бывший главный тренер сборной Армении Давид Торосян останется в тренерском совете и будет представлять Армению в АИБА.