Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կայացած վոլեյբոլի Պերճ Խաչատրյանի անվան հուշամրցաշարի հաղթողները «Ավան» և «Արաբկիր» թիմերն են:
Մրցումային վերջին օրն աղջիկների պայքարում ԽՄՕՄՄ-ը հաղթեց «Շենգավիթ»-ին, իսկ «Ավան»-ը՝ «Թբիլիսի»-ին: Հաղթանակ տոնելով բոլոր հանդիպումներում` հաղթող դարձավ «Ավան» թիմը: Երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրեցին ԽՄՕՄՄ և «Թբիլիսի» թիմերը:
Տղաների պայքարում «Արաբկիր»-ի թիմն առաջին տեղում էր, երկրորդ հորիզոնականում «Աջափնյակ»-ն էր, իսկ եռյակի վերջում՝ «Վանաձոր»-ը: Պերճ Խաչատրյանի անվան վոլեյբոլի միջազգային հուշամրցաշարին մասնակցում էին տղաների 7 թիմ` «Արաբկիր», «Աջափնյակ», «Վանաձոր», «ԽՄՕՄՄ», «Նոր-Նորք», «Գավառ» և «Հնաբերդ»: Աղջիկների մրցաշարում մրցում էին 4 թիմ՝ «Ավան», «ԽՄՕՄՄ», «Շենգավիթ» և «Թբիլիսի»:

На состоявшемся в Армянском государственном экономическом университете турнире по волейболу памяти Перча Хачатряна победителями стали команды «Аван» и «Арабкир».
В последний день соревнований среди женщин ХМОММ одержала победу над «Шенгавит», а «Аван» - над «Тбилиси». Отпраздновав победу во всех встречах, победителем стала команда «Аван». Второе и третье места заняли ХМОММ и «Тбилиси», соответственно.
Среди мужскох команд на первом месте команда «Арабкир», на второй строчке - «Ачапняк», тройку лидеров замыкает «Ванадзор». В международном турнире по волейболу памяти Перча Хачатряна участвовали 7 мужских команд: «Арабкир», «Ачапняк», «Ванадзор», «ХМОММ», «Нор-Норк», «Гавар» и «Хнаберд». В турнире среди женщин принимали участие 4 команды: «Аван», «ХМОММ», «Шенгавит» и «Тбилиси».