Բռնցքամարտը կմնա Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ծրագրում: Նման որոշում է կայացրել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ):
Միեւնույն ժամանակ, ՄՕԿ-ը կասեցրել է Սիրողական բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիայի (AIBA) անդամակցությունը: AIBA-ն զրկվել է նաեւ Տոկիո-2020-ի բռնցքամարտի մրցաշարի որակավորման ու եզրափակիչ փուլերն անցկացնելու իրավունքից:
Տոկիո-2020-ի բռնցքամարտի մրցաշարի կազմակերպմամբ կզբաղվի աշխատանքային խումբ, որը գլխավորել է Ճապոնիայի օլիմպիական կոմիտեի անդամ: Որակավորման փուլի մրցաշարը տեղի կունենա 2020-ի հունվարից մինչեւ մայիս:

Бокс останется в программе 32-х летних Олимпийских игр, которые состоятся в Токио. Такое решение принял Международный олимпийский комитет (МОК).
В то же время МОК приостановил членство в Международной ассоциации любительского бокса (AIBA). AIBA также была лишена права проведения квалификационных и финальных раундов турнира по боксу на Токио-2020.
Организацией турнира по боксу на Токио-2020 займется рабочая группа, которую возглавит член Олимпийского комитета Японии. Турнир квалификационных раундов состоится с января по май 2020-го года.