Բռնցքամարտը կմնա Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ծրագրում: Նման որոշում է կայացրել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ):
Միեւնույն ժամանակ, ՄՕԿ-ը կասեցրել է Սիրողական բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիայի (AIBA) անդամակցությունը: AIBA-ն զրկվել է նաեւ Տոկիո-2020-ի բռնցքամարտի մրցաշարի որակավորման ու եզրափակիչ փուլերն անցկացնելու իրավունքից:
Տոկիո-2020-ի բռնցքամարտի մրցաշարի կազմակերպմամբ կզբաղվի աշխատանքային խումբ, որը գլխավորել է Ճապոնիայի օլիմպիական կոմիտեի անդամ: Որակավորման փուլի մրցաշարը տեղի կունենա 2020-ի հունվարից մինչեւ մայիս:

Boxing will remain in the program of the 32nd Summer Olympic Games in Tokyo. The International Olympic Committee (IOC) has made such decision.
At the same time the IOC has suspended the membership of the International Boxing Association (AIBA). The AIBA has also been deprived of the right to organize the qualification and final rounds of the Tokyo 2020 boxing tournament.
A task group chaired by a member of the Japan Olympic Committee will engage in the organization of the Tokyo 2020 boxing tournament. The qualifiers will be held from January to June of 2020.