Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի գործադիր կոմիտեն խորհուրդ է տվել 2024թ. Փարիզում անցկացվելիք ամառային Օլիմպիական խաղերի ծրագրում ընդգրկել եւս 4 մարզաձեւեր՝ բրեյք-դանս, սերֆինգ, մարզական ժայռամագլցում եւ սքեյթբորդինգ:
Սերֆինգը, մարզական ժայռամագլցումը եւ սքեյթբորդինգն արդեն ընդգրկվել են 2020թ. Տոկիոյում կայանալիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ծրագրում՝ որպես լրացուցիչ մարզաձեւեր:
Փարիզ-2024-ի ծրագրում ընդգրկվելու դեպքում բրեյք-դանսը նորամուտը կնշի ամառային Օլիմպիական խաղերում: 2018-ին Բուենոս Այրեսում տեղի ունեցած պատանեկան Օլիմպիական խաղերում անցկացվել է բրեյք-դանսի մրցում, որում հաղթել է ռուսաստանցի Սերգեյ Չերնիշեւը:

Исполком Международного олимпийского комитета предложил включить в программу летних Олимпийских игр, которые состоятся в 2024-м году в Париже, 4 новых вида спорта: брейк-данс, серфинг, спортивное скалолазание и скейтбординг.
Серфинг, спортивное скалолазание и скейтбординг уже включены в программу 32-х летних Олимпийских игр Токио-2020, как дополнительные дисциплины.
В случае включения брейк-данса в программу Париж-2024, он впервые войдет в программу летних Олимпийских игр. Соревнования по брейк-дансу проводились на юношеской Олимпиаде 2018-го года в Буэнос-Айресе, где чемпионом стал россиянин Сергей Чернышев.