Ճապոնիայի Սայտամա քաղաքում մարտի 20-ին մեկնարկելիք գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում տեղի է ունեցել կանանց մենասահքի վիճակահանությունը:
Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը կարճ ծրագրում հանդես կգա 15-րդը: Մարտի 20-ին կայանալիք մրցմանը կմասնակցեն 40 մարզուհիներ, 24 լավագույնները կնվաճեն եզրափակիչի ուղեգիր:
Աշխարհի առաջնության տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանը կներկայացնի Սլավիկ Հայրապետյանը, որը կարճ ծրագրով հանդես կգա մարտի 21-ին: Գեղասահորդների ու նրանց մարզիչների հետ մրցավայր են մեկնել նաեւ Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը եւ փոխնախագահ Արի Զաքարյանը:

На чемпионате мира по фигурному катанию, который стартует 20-го марта в японском городе Сайтама, состоялась жеребьевка женского одиночного катания.
Представительница Армении Анастасия Галустян выступит с короткой программой под 15-м номером. 20-го марта выступят 40 спортсменок, лучшие 24 из которых завоюют путевку в финал.
На чемпионате мира в мужском одиночном катании Армению представит Славик Айрапетян, который выступит с короткой программой 21-го марта. Вместе с фигуристами и их тренерами на турнир отправились также президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян и вице-президент Федерации Ари Закарян.