Ճապոնիայի Սայտամա քաղաքում մարտի 20-ին մեկնարկելիք գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում տեղի է ունեցել կանանց մենասահքի վիճակահանությունը:
Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը կարճ ծրագրում հանդես կգա 15-րդը: Մարտի 20-ին կայանալիք մրցմանը կմասնակցեն 40 մարզուհիներ, 24 լավագույնները կնվաճեն եզրափակիչի ուղեգիր:
Աշխարհի առաջնության տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանը կներկայացնի Սլավիկ Հայրապետյանը, որը կարճ ծրագրով հանդես կգա մարտի 21-ին: Գեղասահորդների ու նրանց մարզիչների հետ մրցավայր են մեկնել նաեւ Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը եւ փոխնախագահ Արի Զաքարյանը:

The women’s draw ceremony of the Figure Skating Championship which will kick off on March 20 in Saitama, Japan, has taken place.
Armenia’s representative Anastasia Galustyan will perform 15th at short program. 40 athletes will participate in the event of March 20, the best 24 of which will qualify for the final.
Armenia’s representative among men will be Slavik Hayrapetyan who will compete at short program on March 21. President of the Armenia Figure Skating Federation Melanya Stepanyan and vice president Ari Zakarian have gone to the competition along with the athletes and their coaches.