Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն Փհենչհանում ընթացող 23-րդ ձմեռային օլիմպիական խաղերում հայ լեռնադահուկորդի մարզագույքի հետ առնչվող անցանկալի պատմության առիթով հայտարարում է:
Լեռնադահուկորդ Աշոտ Կարապետյանի` Փհենչհանում մարզումների ընթացքում դահուկը վնասվելու պատճառով առաջացած խնդրի մասին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն անմիջապես տեղեկացվել է: Խնդրի մասին զեկուցվել է նաեւ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին եւ նրա հանձնարարությամբ եւ աջակցությամբ Աշոտ Կարապետյանի համար անմիջապես ձեռք են բերվել օլիմպիական չափորոշիչներին համապատասխան նոր դահուկներ: Դրանք արդեն Փհենչհանի ճանապարհին են:
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն Փհենչհանից մեր պատվիրակության վերադարձից անմիջապես հետո կհրավիրի ՀԱՕԿ գործկոմի նիստ, որտեղ մանրամասն կքննարկվեն ու կպարզվեն ստեղծված իրավիճակի պատճառները:

Национальный олимпийский комитет Армении в связи с нежелательной историей по поводу спортивного инвентаря армянского горнолыжника на 23-х летних зимних Олимпийских играх в Пхёнчхане.
О возникшей проблеме горнолыжника Ашота Карапетяна из-за поврежденных лыж в ходе тренировок в Пхёнчхане Национальный олимпийский комитет Армении был немедленно проинформирован. О проблеме было доложено также президенту НОКА Гагику Царукяну, и по его распоряжению и поддержке для Ашота Карапетяна немедленно были приобретены соответствующие олимпийским стандартам новые лыжи. Они уже на пути в Пхёнчхан.
Национальный олимпийский комитет Армении сразу по возвращении нашей делегации из Пхёнчхана созовет заседание исполкома НОКА, где подробно будут обсуждены и выяснены причины создавшейся ситуации.