Շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնության վեցերորդ տուրից հետո պահպանվում է երկիշխանությունը: Մարիա Կուրսովան եւ Աննա Սարգսյանն իրենց պարտիաները ոչ-ոքի ավարտեցին եւ շարունակում են կիսել 1-2-րդ տեղերը:
Վեցերորդ տուրի արդյունքները. Նարե Առաքելյան-Մարիամ Մկրտչյան՝ 1:0, Աննա Խաչատրյան-Լիլիթ Գալոյան, Սոնա Ասատրյան-Աննա Սարգսյան, Մարիա Գեւորգյան-Սուսաննա Գաբոյան, Մարիա Կորսովա-Սիրանուշ Ղուկասյան՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. Սարգսյան, Կուրսովա՝ 5-ական, Գալոյան, Առաքելյան՝ 3.5-ական, Ղուկասյան՝ 3, Մկրտչյան, Գաբոյան, Գեւորգյան՝ 2.5-ական, Ասատրյան՝ 1.5, Խաչատրյան՝ 1:
Յոթերորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան Մկրտչյան-Խաչատրյան, Ղուկասյան-Առաքելյան, Գաբոյան-Կուրսովա, Սարգսյան-Գեւորգյան, Գալոյան-Ասատրյան:

На чемпионате Армении по шахматам среди женщин после шестого тура сохраняется двоевластие. Мария Курсова и Анна Саргсян завершили свои партии вничью и продолжают делить 1-2 места.
Результаты шестого тура: Наре Аракелян – Мариам Мкртчян 1:0, Анна Хачатрян – Лилит Галоян, Сона Асатрян – Анна Саргсян, Мария Геворгян – Сусанна Габоян, Мария Курсова – Сирануш Гукасян – ничьи.
Турнирная таблица: Саргсян, Курсова – по 5 очков, Галоян, Аракелян – по 3,5, Гукасян – 3, Мкртчян, Габоян, Геворгян – по 2,5, Асатрян – 1,5, Хачатрян – 1.
В седьмом туре 18 января встречаются: Мкртчян – Хачатрян, Гукасян – Аракелян, Габоян – Курсова, Саргсян – Геворгян, Галоян – Асатрян.