Հայտնի է բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականի կազմը
Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մազրիչ Կարեն Աղամալյանը հայտնել է Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող հայ բռնցքամարտիկների անունները:
«Բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն 7 բռնցքամարտիկ` Ալեն Դանիելյան (49 կգ), Վահե Բադալյան (52 կգ), Հրայր Շահվերդյան (56կգ), Սպարտակ Թամարյան (60 կգ), Գառնիկ Պապիկյան (64 կգ), Սոս Քոչարյան  (81 կգ) և Դավիթ Չալոյան (91կգ)», - ՀԱՕԿ լրատվական բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Կարեն Աղամալյանը:
Նոյեմբերի 9-ին բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը կմեկնի Վիլնյուս: Լիտվայում կանցկացնի 2-րդ ուսումնամարզական հավաքը, որը կտևի 10 օր: Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը կկայանա նոյեմբերի 19-29-ը Լեհաստանի Կոլոբժեկ քաղաքում:

Главный тренер молодежной сборной Армении по боксу Карен Агамалян объявил имена армянских боксеров, которые примут участие в чемпионате Европы.
«На молодежном чемпионате Европы по боксу Армению представят 7 боксеров: Оганес Даниелян (49 кг), Ваге Бадалян (52 кг), Грайр Шахвердян (56 кг), Спартак Тамарян (60 кг), Гарник Папикян (64 кг), Сос Кочарян (81 кг) и Давид Чалоян (91 кг)»,-отметил Карен Агамалян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении.
9-го ноября молодежная сборная Армении по боксу отправится в Вильнюс. В Литве она проведет второй 10-дневный сбор. Молодежный чемпионат Европы состоится с 19-го по 29-е ноября в польском городе Колобжек.