Հայտնի է բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականի կազմը
Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մազրիչ Կարեն Աղամալյանը հայտնել է Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող հայ բռնցքամարտիկների անունները:
«Բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն 7 բռնցքամարտիկ` Ալեն Դանիելյան (49 կգ), Վահե Բադալյան (52 կգ), Հրայր Շահվերդյան (56կգ), Սպարտակ Թամարյան (60 կգ), Գառնիկ Պապիկյան (64 կգ), Սոս Քոչարյան  (81 կգ) և Դավիթ Չալոյան (91կգ)», - ՀԱՕԿ լրատվական բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Կարեն Աղամալյանը:
Նոյեմբերի 9-ին բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը կմեկնի Վիլնյուս: Լիտվայում կանցկացնի 2-րդ ուսումնամարզական հավաքը, որը կտևի 10 օր: Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը կկայանա նոյեմբերի 19-29-ը Լեհաստանի Կոլոբժեկ քաղաքում:

Armenia’s boxing junior team head coach, Karen Aghamalyan announced the names of those boxers who are going to European Junior Championships. Armenia will be represented by 7 athletes at the European Junior Championships: Hovhannes Danielyan (49kg), Vahe Badalyan (52kg), Hrayr Shahverdyan (56kg), Spartak Tamaryan (60kg), Garnik Papikyan (64kg), Sos Kocharyan (81kg) and Davit Chaloyan (91kg)”, said Karen Aghamalyan in a conversation with an ANOC reporter.
The European Junior Championships will be held from November 19 to 29 in Kolobzhek, Poland. Armenia will be represented there by 7 athletes. On November 9 the junior team leaves for Vilnius. The second training camp will be held in Latvia lasting 10 days. The European Junior Championships will be held from November 19 to 29 in Kolobzhek, Poland.