Դավիթ Համբարձումյանի անվան ջրացատկի մարզադպրոցի լողավազանում ավարտվեց լողի Հայաստանի պատանիների առաջնությունը, որին մասնակցեցին 12 թիմերի 120-ից ավելի լողորդներ:
Առաջնությունում գրանցեցին ինչպես պատանիների, այնպես էլ մեծահասակների ռեկորդներ: Լեւոն Խաչատրյանը 100 մետր համալիր եւ 200 մետր բրաս ոճերում հանրապետության մեծահասակների նոր ռեկորդ սահմանեց, իսկ Արթուր Բարսեղյանը թարմացրեց 100 մետր ազատ ոճի պատանիների բարձրագույն նվաճումը:
Առաջնության արդյունքով երկու լողորդ՝ Մայք Բրաունը եւ Շահեն Խոնդկարյանը, լրացրին սպորտի վարպետի նորմա:

В бассейне спортшколы по прыжкам в воду имени Давида Амбарцумяна завершился юношеский чемпионат Армении по плаванию, в котором приняли участие свыше 120 пловцов из 12 команд.
В первенстве были зарегистрированы как юношеские так и взрослые рекорды. Левон Хачатрян на дистанциях 100 м комплексным плаванием и 200 м брассом установил новые взрослые республиканские рекорды, а Артур Барсегян обновил наивысший юношеский результат на дистанции 100 м вольным стилем.
По результатам чемпионата два пловца - Майк Браун и Шаген Хондкарян, выполнили норму мастера спорта.