Բատմինթոնիստ Լիլիթ Պողոսյանը դարձել է դանիական մրցաշարի չեմպիոն
Հայաստանի առաջատար բատմինթոնիստ Լիլիթ Պողոսյանը հաղթել է դանիական «Li-Ning Valby Open 2017» մրցաշարում: Պողոսյանը եզրափակչում 21-15, 21-16 հաշվով առավելության է հասել Միա Ֆալկենբերգի նկատմամբ:
Լիլիթն այս մրցաշրջանում ներկայացնում է Դանիայի Թոստղուպ քաղաքի «Taastrup Elite Badminton» ակումբը: Դանիական ակումբի կազմում հայ բատմինթոնիստը մասնակցում է տարբեր միջազգային մրցաշարերի:
Լիլիթի հաջորդ մրցումը կմեկնարկի հոկտեմբերի 5-ին Սոֆիայում:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Լիլիթ Պողոսյանը եռամյա ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Դանիայում: Նա մասնակցում է Եվրոպական կոնֆեդերացիայի կազմակերպած միջազգային ծրագրին:

Ведущая армянская бадминтонистка Лилит Погосян победила на датском турнире "Li-Ning Valby Open 2017". Погосян в финале со счетом 21:15, 21:16 взяла верх над Мией Фалкенберг.
Лилит на этом турнире представляла датский клуб "Taastrup Elite Badminton" из города Тоструп. В составе датского клуба армянская бадминтонистка участвует в различных международных соревнованиях.
Следующий турнир Лилит стартует 5 октября в Софии.
Как уже сообщалось, Лилит Погосян проводит трехлетний учебно-тренировочный сбор в Дании. Она участвует в международной программе, осуществляемой Европейской конфедерацией.