Օլիմպիական խաղերի կրկնակի, աշխարհի առաջնության եռակի, Եվրոպայի առաջնության բազմակի չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոն մեծ ակնկալիքներ ունի Երևանում կայանալիք «Սառույցի թագավորներ» շոու-ծրագրից:
«Դեռևս 2008 թվականին Հայաստանում ունեցել եմ ցուցադրական 2 ելույթ, որոնք մեծ արձագանք գտան այստեղ: Հիմա նորից դադար եմ վերցրել մարզական մրցաշարերից և բաց կթողնեմ այս մրցաշրջանը: Փոխարենը համաշխարհային շրջագայության եմ մասնակցում, որն արդեն մեկնարկել է: Երևանում հաջորդ ամիս կայանալիք ներկայացման ժամանակ ձեզ կներկայանամ նոր շոու-ծրագրով: Կփորձենք զարմացնել հանդիսատեսին և հասկանալ նրանց արձագանքը: Ինձ հետ ամեն ինչ կարգին է: ԶԼՄ-ներում լուրեր էին շրջանառվում, որ Պլյուշչենկոն կրկին կվիրահատվի, բայց ես լավ եմ, ամեն ինչ կարգին է: Շարունակում եմ մարզվել»:
«Ես մեծ ցանկություն ունեմ մասնակցելու հաջորդ Օլիմպիական խաղերին, առաջին հերթին ինքս ինձ ապացուցելու համար, որ դա հնարավոր է անել (2018 թվականի Օլիմպիական խաղերը Պլյուշչենկոյի համար կլինեն 5-րդ խաղերը): Իհարկե, սարսափելի դժվար կլինի, բայց ինչո՞ւ ոչ: Հուսեյն Բոլտը, Մայքլ Ֆելպսը, Ելենա Իսինբաևան յուրօրինակ են, ես ևս կփորձեմ ինչ-որ չափով նրանց հասնել»:
«Ցավոք սրտի, Հայաստանում չկան գեղասահքի համար նախատեսված սահադաշտեր: Մենք ժամանակին փորձեցինք «Պլյուշենկո»-ի անվան մարզադպրոց բացել այստեղ, սակայն եթե տարվա մեջ միայն մեկ ամիս կարող ես սահել այդ սառույցի վրա, ապա երեխան չի կարող մարզվել: Հայաստանը ժամանակին լավ մարզիկներ ուներ, ինչպես օրինակ իմ մենեջեր Արի Զաքարյանն էր: Պարզապես ղեկավար այրերը պետք է աջակցություն ցուցաբերեն մարզաձևի զարգացմանը: Միայն ֆուտբոլ և շախմատ խաղալով պետք չէ սահմանափակվել»:
«Ես շատ ընկերներ ունեմ Երևանում: Նոյեմբերին կայանալիք շոու-ծրագրից հետո կշրջենք երկրով մեկ: Նախորդ անգամ այցի ժամանակ մենք եղել ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրում: Դուք հրաշալի կառույցներ ունեք, ինչպիսին մարզահամերգային համալիրն է: Դեռևս 2008-ին, երբ եղա Հայաստանում, շոու ծրագրում համար ունեի «Իմ Հայաստան» երգի ուղեկցությամբ: Որն, ի դեպ, իմ սիրելի երգն է: Ես այն իմ «Այփադ»-ում (Ipad) ունեմ»:
«Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագիրը կկայանա նոյեմբերի 20-ին մարզահամերգային համալիրում, բացի Պլյուշենկոյից ծրագրում հանդես կգան նաև էստրադային ջութակահար Էդգար Հակոբյանը,Տիգրան Պետրոսյանը, սառցե ակրոբատ Սերգեյ Յակիմենկոն և հայ գեղասահորդներ աշխարհի տարբեր երկրներից:

Two-time Olympic champion, three-time World champion, European multiple champion, Evgeni Plushenko has great expectations of the upcoming show «Kings on Ice» in Yerevan.
“In 2008 I had 2 demonstrative performances in Yerevan and they had a great success. At the moment I have a break and will dismiss the next competitions. Instead I have organized a world tour. I will represent my new program at the coming show in Yerevan. I will try to surprise the spectators. It’s interesting how people will react to it. There were rumors about my new operation, but I’m fine and keep training. I have a great desire to participate in the next Olympic Games, first, to prove to myself that it is still possible (the 2018 Olympics will be the 5th for him). Of course, it will be very difficult, but why not? Usain Bolt, Michael Phelps, Elena Isinbaeva are exceptions, I’ll try to be the same. Unfortunately, there are no rinks for figure skating in Armenia. We tried to open a sports school after Plushenko here, but it’s impossible to train skating only a month. Armenia had good athletes such as my manager, Ari Zaqaryan. I think the government should support the development of figure skating here. They shouldn’t pay attention only to football and chess. I have many friends in Yerevan. After the show we'll go around the country. The last time we visited the Armenian Genocide Memorial. You have great structures such as Sports complex. In 2008 I had a performance accompanied with the song «My Armenia» which, by the way, is my favorite song. I have it in my Ipad», said Plushenko.