Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը նոյեմբերի 21-26-ը Լեհաստանում կմասնակցի Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությանը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը:
Մարզիչը խոսել է թիմի առաջիկա ծրագրերի մասին.
«Սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 2-ը փոքր կազմով Ղազախստանում կմասնակցենք Բոլատ Տուլիխանովի մրցաշարին: Այն նպատակային է. հանդես են գալու Արսեն Ջուլֆալակյանը եւ Սարգիս Քոչարյանը: Արսենը բավականին ժամանակ է մրցաշարերի չի մասնակցել, իսկ Սարգսին փորձ է հարկավոր Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունից առաջ:
Արսեն Ջուլֆալակյանը հունվարից կպատրաստվի նոր կանոններով պաշտոնական մրցաշարերին:
Ղազախստանից վերադառնալուց հետո ուսումնամարզական հավաք կանցկացնենք, ապա կմեկնենք Լեհաստան՝ Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնություն: Այնտեղ նախատեսում ենք չորս ըմբիշի մասնակցություն»,- ասել է մարզիչը:
Լեւոն Ջուլֆալակյանը հայտնեց նաեւ, որ ավանդույթի համաձայն տարին կեզրափակեն դեկտեմբերյան ուսումնամարզական հավաքով:

Сборная Армении по греко-римской борьбе с 21 по 26 ноября в Польше примет участие в чемпионате мира до 23 лет. Об этом в беседе с журналистами заявил главный тренер национальной сборной Левон Джулфалакян.
Наставник рассказал о ближайших планах:
"С 29 сентября по 2 октября небольшим составом выступим на турнире имени Болат Тулиханова. Участвуют Арсен Джулфалакян и Саркис Кочарян. Это сделано специально: Арсен довольно давно не участвовал в соревнованиях, а Саркису нужен опыт перед чемпионатом мира до 23 лет.
Арсен Джулфалакян с января будет готовиться к официальным соревнованиям по новым правилам.
После возвращения из Казахстана проведем учебно-тренировочный сбор, после чего поедем в Польшу на чемпионат мира до 23 лет. Там планируем участие четырех борцов", - сказал тренер.
Лево Джулфалакян также сообщил, что год будет традиционно завершен учебно-тренировочным сбором в декабре.