Երեւանի «Ալաշկերտ» ֆուտբոլային ակումբն ՈւԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան խաղում հյուրընկալվեց «Սանտա Կոլոմային» (Անդորրա):
Խաղն ավարտվեց ոչ-ոքի` 1:1: 28-րդ րոպեին հաշիվը բացեց «Ալաշկերտ»-ի սերբ հարձակվող Ուրոշ Նենադովիչը: 63-րդին տանտերերը, Իլդեֆոնս Լիմայի դիպուկ հարվածից հետո, կարողացան հավասարեցնել հաշիվը:
Մեկ շաբաթ առաջ կայացած առաջին խաղում հաղթել էր «Ալաշկերտ»-ը (1:0) եւ երկու հանդիպումների արդյունքում Հայաստանի չեմպիոնը անցավ հաջորդ շրջան:
Չեմպիոնների լիգայի երկրորդ փուլում «Ալաշկերտ»-ի մրցակիցը Բելառուսի ԲԱՏԷ-ն է: Այս զույգի խաղերը կկայանան հուլիսի 11-ին եւ 18-ին:

"Алашкерт" вышел во второй квалификационный раунд Лиги чемпионов
Ереванский футбольный клуб "Алашкерт" в ответном матче первого квалификационного раунда Лиги чемпионов УЕФА на выезде встречался с "Санта-Коломой" (Андорра).
Игра закончилась вничью 1:1. На 28-й минуте сербский нападающий "Алашкерта" Урош Ненадович открыл счет. На 63-й минуте хозяева смогли отыграться после точного удара Ильдефонса Лимы.
В первом матче неделю назад победил "Алашкерт" (1:0), и по итогам двух встреч чемпион Армении вышел в следующий круг.
Во втором раунде Лиги чемпионов "Алашкерт" встретится с белорусским БАТЭ. Матчи в этой паре состоятся 11 и 18 июля.