Ազատ ոճի ըմբշամարտի ազգային հավաքականն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Օլիմպավանում: Ազատոճայինները եւս պատրաստվում են Թբիլիսիում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ հավաքին հրավիրել է Հայաստանի չեմպիոններին, երկրորդ մրցանակակիրներին, եւս մի քանի ըմբիշի երիտասարդական հավաքականից.
«Սա լավ առիթ է, որ միջազգային մրցաշարի մասնակցեն նաեւ մեր երկրորդ համարները եւ հեռանկարային երիտասարդները»,-ասաց Արմեն Մկրտչյանը:
Մարզիչը տեղեկացրեց, որ Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ քաշային կարգ) եւ Գեորգի Կետոեւը (97 կգ) հավաքականին կմիանան Թբիլիսիում, իսկ Լեւան Բերիանիձեն (125 կգ) բաց կթողնի մրցաշարը:

Национальная сборная по вольной борьбе проводит учебно-тренировочный сбор в Олимпаване. Вольники готовятся к международному турниру в Тбилиси.
Главный тренер сборной Армен Мкртчян в беседе с пресс-службой НОКА отметил, что в сборную приглашены победители и вторые призеры чемпионата Армении, а также несколько борцов из молодежной сборной:
"Это хороший повод, чтобы в международном турнире приняли участие также наши вторые номера и перспективная молодежь", - сказал Армен Мкртчян.
Тренер сообщил, что Гарик Барсегян (весовая категория 57 кг) и Георгий Кетоев (97 кг) присоединятся к сборной в Тбилиси, а Леван Берианидзе (125 кг) пропустит соревнование