Հելսինկիում ընթացող գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում այսօր մենասահորդուհիները հանդես եկան կամավոր ծրագրով:
Հայաստանը ներկայացնող Անաստասիա Գալուստյանը վաստակեց 98.27 միավոր (23-րդ արդյունք, 24 մասնակիցների մեջ): Կարճ եւ կամավոր ծրագրերի արդյունքով մեր մարզուհին 153.47 միավորով զբաղեցրեց նախավերջին տեղը:
Աշխարհի չեմպիոն դարձավ Եվգենիա Մեդվեդեւան (233.41)` գերազանցելով կանադացիներ Քեյթլին Օսմոնդին (218.13) եւ Գաբրիելե Դեյլմանին (213.52):
Ավելի վաղ, մենասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը եւ Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու-Սենեկալ պարային զույգը կարճ ծրագրի կատարումից հետո եզրափակիչ չէին մտել:

На проходящем в Хельсинки чемпионате мира по фигурному катанию сегодня в женском одиночном катании демонстрировалась произвольная программа.
Представляющая Армению Анастасия Галустян набрала 98.27 балла (23-й результат среди 24 участниц). По сумме короткой и произвольной программ наша фигуристка набрала 153.47 балла и заняла в итоге 23-е место.
Чемпионкой мира стала россиянка Евгения Медведева (233.41), опередившая канадок Кэйтлин Осмонд (218.13) и Габриэль Дэйлман (213.52).
Ранее фигурист Славик Айрапетян и танцевальная пара Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал после исполнения короткой программы не смогли выйти в финал.