Մարտի 3-5-ը Բելգրադում անցկացվում է ծածկած մրցատարածությունում Եվրոպայի առաջնությունը: Մեր երկիրը մայրցամաքի առաջնությանը կներկայացնի 5 մարզիկ: Այս մասին ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց աթլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը:
Սերբիայի մայրաքաղաքում հանդես կգան Լևոն Աղասյանը (եռացատկ), Տիգրան Մկրտչյանը (վազք, 800մ), Երվանդ Մկրտչյանը (վազք, 1500մ), Գայանե Չիլոյանը (վազք, 60մ) և Ամալյա Շարոյանը (վազք, 400մ և հեռացատկ):
Հավաքականի հետ միասին Սերբիա են մեկնել ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանը և մարզիչ Արսեն Պետրոսյանը:

С 3 по 5 марта в Белграде проходит чемпионат Европы в закрытом помещении. Наша страна на первенстве континента представлена 5 спортсменами, сообщила пресс-службе НОК РА генеральный секретарь Федерации атлетики Армении Нарине Шахбазян.
В столице Сербии выступят Левон Агасян (тройной прыжок), Тигран Мкртчян (бег, 800 м), Ерванд Мкртчян (бег, 1500 м), Гаяне Чилоян (бег, 60 м), Амалия Шароян (бег, 400 м и прыжки в длину).
Вместе с командой в Сербию отправились президент национальной федерации Роберт Эммиян и тренер Арсен Петросян.