«Հայաստան» մարզական միությունում ավարտվեց սեղանի թենիսի Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունը: Ընդհանուր առմամբ մրցաշարին մասնակցեցին 64 թենիսիստներ Երեւանից, Գյումրիից, Վանաձորից և Արցախից: Այսօր կայացած եզրափակիչներում որոշվեցին առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրները.
Տղամարդիկ՝ Մեսրոպ Ղուկասյան, Ալեքսանդր Դիարյան, Ռուբեն Գայբակյան
Կանայք՝ Ռուբինա Վարդանյան, Հասմիկ Խաչատրյան, Լուիզա Նազարյան
Տղամարդկանց զուգախաղ՝ Ալեքսանդր Դիարյան/Վարուժան Բաղդասարյան, Ռուբեն Գայբակյան/Գևորգ Աբրահամյան, Վարդգես Սարոյան/Սերգեյ Սիմոնյան
Կանանց զուգախաղ՝ Ռուբինա Վարդանյան/Դիանա Խոջագորյան, Լուիզա Նազարյան/Էլեն Բախչաջյան, Հասմիկ Խաչատրյան/Մարինա Գալստյան
Հայաստանի սեղանի թենիսի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆելիքս Սարգսյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց, որ մրցաշարին շատ երիտասարդ թենիստներ մասնակցեցին.
«Հիմա երիտասարդների հետ մեծ հույսեր ենք կապում: Նախատեսում ենք հուլիսին պատանիներից (մինչև 18 տարեկան) և աղջիկներից (մինչև 15 տարեկան) կազմված 2 խումբ ուղարկել Պորտուգալիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնություն: Ապրիլի 27-30-ը կայանալիք երկրի առաջնությունից հետո ֆեդերացիայի մարզչական կազմը վերջնականապես կորոշի Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող թենիսիստների ցանկը:
Օգոստոսի վերջին Ֆրանսիայում տեղի կունենա մինչև 12 տարեկանների առաջնությունը: Այդ տարիքային խմբում Հայաստանի առաջնություն կանցկացնենք մարտի 23-26-ը»,- նշեց Ֆելիքս Սարգսյանը:

В Спортивном союзе "Айастан" прошел чемпионат Армении по настольному теннису среди мужчин и женщин. 26 февраля состоялись финальные поединки, по итогам которых были определены чемпионы и призеры первенства. В турнире приняли участие в общей сложности 64 теннисиста из Еревана, Гюмри, Ванадзора и Арцаха.
Мужчины: Месроп Гукасян, Александр Диарян, Рубен Гайбакян.
Женщины: Рубина Варданян, Асмик Хачатрян, Луиза Назарян.
Мужские пары: Александр Диарян/Варужан Багдасарян, Рубен Гайбакян/Геворг Абрамян, Вардкес Сароян/Сергей Симонян.
Женские пары: Рубина Варданян/Диана Ходжагорян, Луиза Назарян/Элен Бахчаджян, Асмик Хачатрян/Марина Галстян.
Президент Федерации настольного тенниса Армении Феликс Саркисян сообщил пресс-службе НОК РА, что в турнире выступило много юных теннисистов.
"Мы сейчас делаем ставку в основном на молодежь. В июле планируем отправить две команды юношей и девушек на чемпионат Европы до 15 (кадеты) и 18 (юноши) лет в Португалии.
Окончательный состав определит тренерский совет федерации после чемпионата страны, который пройдет с 27 по 30 апреля. А в конце августа во Франции пройдет чемпионат Европы среди мини-кадетов (до 12 лет). В этой возрастной категории мы проведем чемпионат страны с 23 по 26 марта", - рассказал Феликс Саркисян.