«Ճանապարհ դեպի Ռիո». Աթլետ Լիլիթ Հարությունյան
Նախածգի հաջորդ հերոսը աթլետիկայի Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի միակ արգելավազորդ Լիլիթ Հարությունյանն է: Նա ծնվել է 1993 թվականին Գյումրի քաղաքում: Աթլետիկայով զբաղվում է 13 տարեկանից: Լիլիթն Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճեց Հայաստանի առաջնության ժամանակ, բայց օրեր անց միայն հաստատվեց նրա մասնակցության իրավունքը: Անկախ Հայաստանի պատմության մեջ Օլիմպիական խաղերի ընթացքում մենք առաջին անգամ արգելավազորդ կունենանք:
Հարությունյանի անձնական մարզիչները ամուսինն ու սկեսուրն են: Մեր նկարահանումների ընթացքում Լիլիթին ուղեկցում էր ամուսինը, ով նույնպես աթլետիկայով է զբաղվել, սակայն հեռացել է մեծ սպորտից՝ աղջկան խնամելու համար, որպեսզի Լիլիթը շարունակի իր մարզական կարիերան:

«Дорога к Рио». Легкоатлетка Лилит Арутюнян
Следующая героиня нашего проекта - единственная бегунья с барьерами в олимпийской сборной Армении Лилит Арутюнян. Она родилась в 1993-м году в городе Гюмри. Легкой атлетикой занимается с 13-и лет. Лилит путевку на Олимпийские игры завоевала во время чемпионата Армении, но ее право участия потвердилось позже. Впервые в истории независимой Армении у нас будет бегунья с барьерами на Олимпийских играх.
Личными тренерами Арутюнян являются ее муж и свекровь. Во время наших съемок Лилит сопровождал муж, который также занимался легкой атлетикой, но ушел из большого спорта, чтобы ухаживать за дочерью, пока Лилит продолжит свою спортивную карьеру.