Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությանը մասնակցելու նպատակով բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականն այս օրերին Մոլդովայում է և հունիսի 27-ին հանդիպել է Մոլդովայի հայկական համայնքի հետ:
Քիշինևում գտնվող բասկետբոլի Հայաստանի թիմին են հանդիպել Մոլդովայում Հայաստանի Հանրապետության հյուպատոս Թաթուլ Դավոյանը և հայկական համայնքի ղեկավար Արթուր Ավանյանը: Համայքի ներկայացուցիչները փորձելու են աջակցել Հայաստանի հավաքականին Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության մեկնարկային խաղին, որը լինելու է տան տերերի՝ Մոլդովայի թիմի հետ:
Մոլդովայում բնակվող հայերի թիվը գերազանցում է 5000-ը:
Մոլդովա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա ֆուտզալի համար նախատեսված մարզադահլիճում, որը տեղավորում է 2000 հանդիսական:

В настоящее время сборная Армении по баскетболу с целью участия в чемпионате малых стран Европы находится в Молдове, где 27-го июня встретилась с армянской общиной Молдовы.
С находящейся в Кишиневе командой Армении по баскетболу встретились консул РА в Молдове Татул Давоян и руководитель армянской общины Артур Аванян. Представители общины постараются организовать поддержку сборной Армении на стартовой игре с хозяевами чемпионата, командой Молдовы.
В Молдове проживает более 5000 армян.
Встреча Молдова-Армения состоится в спортзале, предназначенном для футзала, который вмещает 2000 зрителей.