Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությանը մասնակցելու նպատակով բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականն այս օրերին Մոլդովայում է և հունիսի 27-ին հանդիպել է Մոլդովայի հայկական համայնքի հետ:
Քիշինևում գտնվող բասկետբոլի Հայաստանի թիմին են հանդիպել Մոլդովայում Հայաստանի Հանրապետության հյուպատոս Թաթուլ Դավոյանը և հայկական համայնքի ղեկավար Արթուր Ավանյանը: Համայքի ներկայացուցիչները փորձելու են աջակցել Հայաստանի հավաքականին Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության մեկնարկային խաղին, որը լինելու է տան տերերի՝ Մոլդովայի թիմի հետ:
Մոլդովայում բնակվող հայերի թիվը գերազանցում է 5000-ը:
Մոլդովա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա ֆուտզալի համար նախատեսված մարզադահլիճում, որը տեղավորում է 2000 հանդիսական:

17:45 - 27 Jun, 2016
These days the Armenia national basketball team is in Moldova at the European Championship for Small Countries and it has met the Armenian community of Moldova.
The consul of the Republic of Armenia in Moldova, Tatul Davoyan, and the head of the Armenian community, Artur Avanyan, have met the Armenia national basketball team which is now in Kishinev. The community representatives are going to support the team during the first match of the European Championship for Small Countries which will be played with the home team, Moldova’s team.
More than 5000 Armenians live in Moldova.
Moldova vs Armenia match will take place at a sports gym designed for futsal which can host 2000 spectators.