Բասկետբոլի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն ընկերական խաղում զիջեց Իրանի Իսլամանական Հանրապետության թիմին:
Երևանում ուսումնամարզական հավաք անցկացնող Հայաստանի մինչև 20 տարեկանանների ընտրանին նախապատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը: Հավաքի շրջանակներում Մ20 տարեկանների թիմը մրցեց Իրանի մեծահասակների թիմի հետ: Առկա տարիքային տարբերությունով հանդերձ, երիտաասարդական հավաքականը բավականին ակտիվ էր, սակայն պարտվեց 59:80 հաշվով:
Մ20 տարեկանների Հայաստանի ընտրանին ևս մեկ ընկերական հանդիպում կանցկացնի հունիսի 25-ին: Այս անգամ երիտասարդական թիմը կմրցի Իրանի իրենց հասակակիցների հետ:

Молодежная сборная Армении по баскетболу в товарищеской встрече уступила команде Исламской Республики Иран.
Сборная Армении до 20 лет проводит учебно-тренировочный сбор в Ереване и готовится к чемпионату Европы. В рамках сбора молодежная команда встречалась со взрослой сборной Ирана. Несмотря на разницу в возрасте, молодежная сборная играла довольно активно, однако проиграла со счетом 59:80.
Сборная Армении до 20-и лет проведет еще одну товарищескую встречу 25-го июня, на этот раз со своими ровесниками из Ирана.