Մեր նախագծի հաջորդ հերոսը հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ Արթուր Ալեքսանյանն է (98 կգ): Արթուրը գյումրեցի է: Ծնվել է 1991 թվականին: Նախորդ երկու տարիների Հայաստանի լավագույն մարզիկն իր քաշային կարգում աշխարհում լավագույններից մեկն է: Ալեքսանյանն աշխարհի կրկնակի, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն է:
Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում հայ ըմբիշը բավարարվեց միայն բրոնզե մեդալով: Ըմբշամարտի հայկական դպրոցի ամենատիտղոսակիր ըմբիշներից մեկը չի սիրում լրագրողների հետ զրուցել, սիրում է ֆուտբոլ խաղալ և գյումրեցուն հատուկ հումոր ունի: Մասնագետներից շատերը Ալեքսանյանից ոսկե մեդալ են ակնկալում արդեն այս Օլիմպիական խաղերում: Մարզասերների շրջանում նրան ճանաչում են որպես «Ճերմակ արջ»:

Следующий герой нашего проекта - член сборной Армении по борьбе греко-римского стиля Артур Алексанян (98 кг). Артур - гюмриец, родился в 1991-м году. Является лучшим спортсменом Армении за последние 2 года и одним из лучших в мире в своей весовой категории. Алексанян - двукратный чемпион мира и техкратный чемпион Европы.
На Олимпийских играх в Лондоне армянский борец смог завоевать только бронзовую медаль. Один из самых титулованных борцов армянской школы борьбы не любит беседовать с журналистами, любит играть в футбол и имеет присущее гюмрийцу чувство юмора. Многие специалисты ожидают от Алексаняна золотой медали уже на этих Олимпийских играх. В кругах любителей спорта он известен как «Белый медведь».