Մեր նախագծի հաջորդ հերոսը բռնցքամարտիկ Վլադիմիր Մարգարյանն է (69 կգ): Վլադիմիրը Երևանից է, ծնվել է 1991 թվականին: Բռնցքամարտն ընտրել է, քանի որ հայրը ևս բռնցքամարտով է զբաղվել: Ինչպես այս սպորտաձևի շատ մարզիկների, այնպես էլ նրա սիրած բռնցքամարտիկը Մուհամեդ Ալին է: Վլադիմիրը նպատակասլաց և չհանձնվող անձնավորություն է, բացի այդ, առաջին հայացքից շատ լուրջ տեսք ունեցող մարզիկը սուր հումոր ունի: Մեր նկարահանման ամբողջ ընթացքում չէր դադարում կատակել և բարձր տրամադրություն փոխանցել բոլորիս: Մեր հերոսը սիրում է նաև գրքեր կարդալ:
-Թալիսման չեմ տանում հետս՝ խաչս է:
-Ո՞ւմ կուզեիր կողքիդ կամ հանդիսականի մեջ տեսնել:
-Ռոնալդինիոյին (ծիծաղում է): Հայրիկիս, կցանկանիայի, որ նա կողքիս լիներ:
-Ռինգից դուրս գալուց հետո առաջինն ում հանդիպեմ՝ ընկեր Աղամալյանին (խմբ. հավաքականի մարզչին):
-Տոն, քրտնաջան աշխատանք և պայքար:
«Ճանապարհ դեպի Ռիո». Բռնցքամարտիկ Արթուր ՀովհաննիսյանՊաշտոնական գործընկեր՝ UcomՀԱՕԿ լրատվության բաժին

The official website of the National Olympic Committee of Armenia continues the project, “Road to Rio”, before the start of the 31st Rio Summer Olympic Games where it will tell about the athletes representing Armenia at the Olympics, and their photos made by photographer Hakob Berberyan especially for the “Road to Rio” project.
The next hero of our project is Boxer Vladimir Margaryan (69kg). Vladimir is from Yerevan, he was born in 1991. He has chosen boxing because his father has also been engaged in it. Like many representatives of this sport, Vladimir Margaryan is Muhammad Ali’s fan. Vladimir is an ambitious and never giving up personality, moreover, serious at the first sight, he has sharp humour. During the whole photo session he was joking and enjoying us. Our hero also likes reading.