Երևանում մեկնարկել է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի համատեղ ուժերով կազմակերպած բասկետբոլի մարզչական սեմինարը, որը վարում է սլովենացի փորձառու մասնագետ Տոնե Կրումպը:
Սեմինարի առաջին օրը Կրումպը ծանոթացավ հայ մարզիչների հետ, լսեց նրանց մեկնաբանությունները և տվեց մի շարք հանձնարարություններ: Սլովենիայից ժամանած հյուրն ընդգծեց, որ վերջին տարիներին հայկական բասկետբոլում դրական տեղաշարժեր է նկատել:
«Ես շատ քիչ բան գիտեի Հայաստանի մասին, բայց նախքան այստեղ գալը ուսումնասիրեցի ձեր երկիրը և նկատեցի, որ բասկետբոլում աստիճանաբար ակտիվանում եք, մասնակցում եք Եվրոպայի տարբեր տարիքային առաջնությունների»,-ասել է Կրումպը:
Նախատեսված էր, որ սեմինարին մասնակցելու է 30 մասնագետ, սակայն ցանկացողների թիվը զգալիորեն շատ էր, ուստի Կրումպի հետ աշխատելու հնարավորություն ստացան 40 մարզիչ:
Փետրվարի 16-ից Տոնե Կրումպը մարզիչների հետ գործնական դասընթացներ կանցկացնի նաև «Միկա» մարզադահլիճում:

В Ереване стартовал организованный совместными усилиями Национального олимпийского комитета Армении и федерации баскетбола Армении тренерский семинар по баскетболу, который проводит опытный словенский специалист Тоне Крамп.
В первый день семинара Крамп познакомился с армянскими тренерами, выслушал их комментарии и раздал задания. Приехавший из Словении гость подчеркнул, что за последние годы наблюдается положительный сдвиг в армянском баскетболе.
«Я очень мало знал об Армении, но перед приездом изучил вашу страну и заметил, что вы постепенно активизируетесь в баскетболе, принимаете участие в чемпионатах Европы различных возрастных категорий»,-отметил Крамп.
Было предусмотрено, что в семинаре примут участие 30 специалистов, однако число желающих было намного больше, поэтому возможность поработать с Крампом получили 40 тренеров.