Իսպանիայի Խիխոն քաղաքում մայիսի 16-22-ը կանցկացվի սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը կունենա 19 ներկայացուցիչ:
Մարզական սամբոյի մրցաշարում մեդալների համար կպայքարեն Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Գրիգոր Մխիթարյանը (57 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (62 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (68 կգ), Ռոբերտ Գաբրելյանը (74 կգ), Վահագն Չալյանը (82 կգ), Էդիկ Պետրոսյանը (90 կգ) եւ Արման Ավանեսյանը (100կգ):
Մարտական սամբոյի մրցաշարում հանդես կգան Ջոն Բալայանը (52 կգ), Պողոս Բադալյանը (57 կգ), Արման Նիազյանը (62 կգ), Վաչիկ Վարդանյանը (68 կգ), Մավրիկ Նասիբյանը (74 կգ), Դավիթ Պետրոսյանը (82 կգ) եւ Ավետիք Պողոսյանը (90 կգ): Կանանց պայքարում հանդես կգան Ասյա Լալազարյանը (48 կգ), Սոսե Բալասանյանը (52 կգ), Լիլիթ Պողոսյանը (60 կգ) եւ Գայանե Պետիկյանը (64 կգ):
Հայաստանի պատվիրակությունը մրցավայր է մեկնել մայիսի 15-ին: Իսպանիա են մեկնել նաեւ մարզիչներ Էռնեստ Միրզոյանը, Հայկ Ավետիսյանը եւ Վովիկ Խոջայանը: Պատվիրակության ղեկավարն է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը:

С 16-го по 22-е мая в испанском городе Хихон состоится чемпионат Европы по самбо, на котором Армению представят 19 спортсменов.
На турнире по спортивному самбо за медали поборются: Тигран Киракосян (52 кг), Григор Мхитарян (57 кг), Максим Манукян (62 кг), Рафик Манукян (68 кг), Роберт Габриелян (74 кг), Ваагн Чалян (82 кг), Эдик Петросян (90 кг) и Арман Аванесян (100 кг).
На турнире по боевому самбо выступят: Джон Балаян (52 кг), Погос Бадалян (57 кг), Арман Ниазян (62 кг), Вачик Варданян (68 кг), Маврик Насибян (74 кг), Давид Петросян (82 кг) и Аветик Погосян (90 кг). В женском турнире примут участие: Ася Лалазарян (48 кг), Сосе Баласанян (52 кг), Лилит Погосян (60 кг) и Гаяне Петикян (64 кг).
Армянская делегация отправилась на турнир 15-го мая. В Испанию отправились также тренеры: Эрнест Мирзоян, Айк Аветисян и Вовик Ходжаян. Руководитель делегации - президент Федерации самбо Армении Микаэл Айрапетян.