Նիկշա Բավցեւիչը հրապարակել է ազգային հավաքականի կազմը
Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչը հրապարել է այն բասկետբոլիստների անունները, որոնք հրավեր են ստացել պատրաստվելու փետրվարի 25-ին կայանալիք Եվրոպայի առաջնության նախընտրական փուլի Հայաստան-Ալբանիա հանդիպմանը:
Հայաստանի հավաքականի ընդլայնված կազմը.
Ամիրան Ամիրխանով («Գազպրոմ», Ռուսաստան),  Լուկաս Ֆիշեր  («Գրան Կանարիա», Իսպանիա),  Անդրանիկ Չրաբաշ («Օկապի Աալսթար», Բելգիա), Ալլին Հեսս («Բազել Ստարվինգս» Շվեյցարիա),  Քրիս Յանկու Օսկիյան («Յալովա», Թուրքիա), Անդրեյ Կոնստանտինով  («Բարս», Ռուսաստան),  Արարատ Քոչինյան  («Ուրարտու»),  Ալբերտ Թադեւոսյան  (ՄԳՈՒ, Ռուսաստան),  Էդգար Բաբայան  («Ուրարտու»),  Գեորգի Պոդկոլզին («Արցախ»),  Դավիթ Խաչատրյան («Գրանդ Սպորտ»),  Արագատ Աբրահամիան ( «Մասիս», ԱՄՆ),  Սերգեյ Պոլուխին  («Բարս», Ռուսաստան),  Տերրի Սմիթ  (ՀՏՎ, Ֆրանսիա), Ստիվեն Էնոք («Լուիսվիլ» ԱՄՆ),  Արման Հակոբյան  («Արթիկ»),  Գեորգի Շախնազարով  («Գորնի» Ռուսաստան), Նիկիտա Զախարով  («Ուրարտու»):
Արկադի Մկրտիչյանը, Արտյոմ Թավակալյանը, Կարեն Չիվիչյանը, Մեթյու Մադոյանը, Արամ Արսլանյանը ու Անդրե Սփայթ Մկրտչյանը հավաքականին չեն կարող միանալ ԱՄՆ ուսանողական լիգայի հանդիպումների պատճառով: Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայից հայտնեցին, որ Ռայան Բոաթրայթը խնդրել է իրեն չհրավիրել ազգային հավաքական, քանի որ ցանկանում է կենտրոնանալ ակումբի ելույթների վրա:

Главный тренер национальной сборной Армении по баскетболу Никша Бавцевич объявил имена баскетболистов, которые получили приглашение готовиться к предстоящей 25 февраля встрече предварительного этапа чемпионата Европы Армения - Албания.
Расширенный состав сборной Армении:
Амиран Амирханов ("Газпром", Россия), Лукас Фишер ("Гран Канария"), Андраник Чрабаш ("Окапи Аалстар"), Аллин Хесс ("Базель Старвингз", Швейцария), Крис Янку Оскиян ("Ялова", Турция), Андрей Константинов ("Барс", Россия), Арарат Кочинян ("Урарту"), Альберт Тадевосян (МГУ, Россия), Эдгар Бабаян ("Урарту"), Георгий Подколозин ("Арцах"), Давид Хачатрян ("Гранд Спорт"), Арагат Абрамян ("Масис", США), Сергей Полухин ("Барс", Россия), Терри Смит (АСВ, Франция), Стивен Энок ("Луисвил", США), Арман Акопян ("Артик"), Георгий Шахназаров ("Горный", Россия), Никита Захаров ("Урарту").
Аркадий Мкртичян, Артем Тавакалян, Карен Чивичян, Мэтью Мадоян, Арам Арсланян и Андре Спайт Мкртчян не могут присоединиться к сборной из-за матчей Студенческой лиги США. В Федерации баскетбола Армении сообщили, что Райан Боатрайт попросил не приглашать его в национальную сборную, поскольку он хочет сосредоточиться на выступлениях в клубе.