31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի այգին մեկնարկից 8 ամիս առաջ պատրաստ է 92 տոկոսով:
Խաղերի հիմնական և մեծ մասը կանցկացվի Բարայում: Հենց այստեղ է կենտրոնացած մարզաձևերի հիմնական դահլիճները, Օլիմպիական խաղերի ավանը և օլիմպիական այգին: Ինչպես տեղեկացնում է Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքի Օլիմպիական խաղերի աշխատանքները վերահսկող բաժինը` օլիմպիական այգին պատրաստ է 92 տոկսով:
Խաղերի բացման պաշտոնական արարողությունը կկայանա օգոստոսի 5-ին Ռիոյի լեգենդար «Մարականա» մարզադաշտում: Օգոստոսի 5-ից 21-ը`17 օրերի ընթացքում աշխարհի 205 երկներից մոտ 10.500 մարզիկ կմրցեն 306 մեդալների հավաքածուների համար: Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ռիոյի 4 շրջաններում` Կոբակաբանայում, Մարականայում, Դեոդորոյում և Բարայում գտնվող 33 մարզական կառույցներում:

The XXXI Olympics Park is 92 per cent ready before 8 months of the beginning of the Games. The main part of the Games will be held in Barra. Here are located the main gyms, the Olympic Village and the Olympic Park.
As informed the Rio Municipal Government the Olympic Park is 92 per cent completed. The opening ceremony will take place on August 5 at Rio’s legendary stadium “Maracana”.
From August 5 to 21 within 17 days 10.500 athletes from 205 countries will compete for the collection of 306 medals. The Olympic Games will be held in 33 constructions of four regions of Rio, Copacabana, Maracana, Deodoro and Barra.