Ստեփան Սարգսյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի 24-րդ միջազգային մրցաշարի արծաթե մեդալակիր, 57 կգ քաշային Միհրան Ջաբուրյանը լրագրողների հետ զրույցում մեկնաբանեց իր մասնակցությունը․
«Մրցաշարին շատ լավ էի նախապատրաստվել։ Այն շատ կարևոր է ինձ համար՝ միշտ մասնակցել եմ՝ 2 անգամ հաղթող եմ ճանաչվել, 6 անգամ բրոնզե մեդալ եմ նվաճել, իսկ այս անգամ չստավեց եզրափակիչ գոտեմրատս և դարձա արծաթե մեդալակիր: Ծնկի վնասվածք ունեի»,-ասաց նա։
Խոսելով տարիքի մասին՝ հայ ըմբիշն ասաց, որ շատ են խոսակցությունները վերջինիս տարիքի հետ կապված, բայց դեռ կարողանում է մրցակցություն ապահովել․
«Ես կարողանում եմ գոտեմարտել և դիմակայել, անգամ օրենքների փոփոխությունները ինձ համար խոչընդոտ չեն՝ արդեն սովորել եմ»,-խոսքը եզրափակեց հայ ըմբիշը։
Հիշեցնենք, որ մրցաշարի եզրափակչում Միհրան Ջաբուրյանը 0:10 հաշվով պարտվեց Ռուսաստանը ներկայացնող Ազամատ Տուսկաևին և դարձավ արծաթե մեդալակիր։

Серебряный медалист 24-го международного турнира по вольной борьбе имени Степана Саргсяна Мигран Джабурян (57 кг) в беседе с журналистами прокомментировал свое участие.
«Я был очень хорошо подготовлен к турниру. Это очень важно для меня, я всегда принимал участие, дважды становился победителем, 6 раз завоевывал бронзовую медаль, а на этот раз мой финальный поединок не удался, и я стал серебряным медалистом. У меня была травма колена»,- сказал он.
Говоря о возрасте, армянский борец сказал, что много говорят о его возрасте, но он пока может обеспечивать конкуренцию.
«Я способен бороться и противостоять, даже изменения в законах - для меня не помеха, я уже привык», - заключил армянский борец.
Напомним, что Мигран Джабурян в финале турнира уступил россиянину Азамату Тускаеву со счетом 0:10 и стал серебряным медалистом.